AW-802336379
 

ТРИВАЛЕ ОРЕНДА ТА ПРОДАЖ КВАРТИР У КИЄВІ

ВСЕ ПРОПОЗИЦІЇ БЕЗ КОМІСІЇ

  • Facebook Социальной Иконка
  • YouTube - серый круг
  • Серый Instagram Иконка
  • telegram-logo_landlord

Бути справжнім рантьє, щомісяця стабільно отримуючи орендну плату в якості пасивного доходу. Хто не мріяв про це? А чи дійсно такий дохід пасивний? Багато потенційних орендодавці опускають руки при думках про те, що в їх квартирі або будинку будуть жити чужі люди, які можуть зіпсувати обробку, меблі або побутову техніку. Залити сусідів та ще й нерегулярно платити, а то і зовсім прописатися в квартирі і продати її.

Дійсно, ми часто чуємо безліч страшних історій про недобросовісних орендарів, однак, все це в 99% випадків результат безграмотності самих власників нерухомості, які не знали або не вважали за необхідне ретельно прописати головні умови в договорі оренди. Що ж потрібно робити, щоб дохід від оренди нерухомості був стабільним і дійсно пасивним?

Кадри фільму "Похмілля у Лас Вегасі"

У наступній серії статей ми розглянемо основні страхи власників житла і основні превентивні заходи. Отже, страх №1:

Орендарі розгромлять квартиру!

Перш за все, необхідно бути готовим до того, що після закінчення середнього терміну оренди (як правило, 12 місяців) доведеться робити косметичний ремонт. Згідно із законодавством, орендар не зобов'язаний відшкодовувати природний знос. Поняття природного зносу включає дрібні подряпини, потертості і незначні вм'ятини на стінах, підлогах, дверях і меблів. Це означає, що після виїзду орендаря легкий косметичний ремонт господареві житла все ж доведеться робити. Все, що більше над це, повинно бути відшкодовано, але тільки, якщо це прописано в договорі оренди.

Крім необхідності прописати відшкодування збитку обробці, меблів та обладнання житла, потрібно чітко домовитися про вид і строки відшкодування шкоди. Збиток може бути відшкодований в грошовому еквіваленті або шляхом заміщення (покупки орендарем) нового предмета замість зіпсованого того ж якості. Термін відшкодування повинен бути чітко обумовлений і обмежений. Оптимальним варіантом у цьому випадку буде домовленість, прописана в договорі оренди, про те, що за 10-15 днів до закінчення терміну оренди господар або його представник має право оглянути орендовану нерухомість на предмет наявності пошкоджень. Якщо в результаті огляду виявиться необхідність робити ремонт або іншим способом відшкодовувати збитки, то це необхідно буде зафіксувати в акті огляду, який бажано підписати обидва боки, а також важливо прописати в цьому документі терміни такого відшкодування.

Важливо пам'ятати, що після закінчення терміну оренди, а також після виїзду орендаря вимагати відшкодування збитків буде тільки через суд і зробити це буде досить складно. Одним з основних документів, який допомагає зафіксувати стан нерухомості є акт приймання-передачі. Перший акт повинен бути підписаний під час передачі житла від власника орендарю. Крім показань лічильників необхідно зафіксувати стан житла, наявність побутової техніки, світильники і найголовніше ретельно зафіксувати все відокремлюються елементи. Зафіксувати, значить перелічити всі марки і специфікації всіх таких елементів. Фотофіксація із зазначенням дати і підписів обох сторін теж будуть не зайвими.

Другий акт підписується при закінченні терміну оренди або при його достроковому розірванні, тобто при виїзді орендаря. Акт передачі житла від орендаря орендодавцю, як правило простіше, якщо сторони не мають претензій. Якщо ж є претензії і вимоги відшкодування шкоди, то можна або не підписувати цей акт до отримання необхідного відшкодування (при цьому орендар повинен буде оплачувати оренду до дати задоволення претензій і підписання акта власником) і або підписати (при цьому орендар вже може виїжджати), але з чіткими умовами і термінами усунення претензій.

Основний сенс другого акту - підтвердження факту відсутності претензій сторін. Тобто підписавши акт прийому-передачі, сторони вже не мають претензій один до одного.

Щиро Ваш Гліб Денисенко

Підписуйтесь на нові статті, щоб залишатися в курсі

Натискаючи кнопку "Підписатися на розсилку" ви погоджуєтеся на обробку Ваших персональних даних