AW-802336379
 

ТРИВАЛЕ ОРЕНДА ТА ПРОДАЖ КВАРТИР У КИЄВІ

ВСЕ ПРОПОЗИЦІЇ БЕЗ КОМІСІЇ

  • Facebook Социальной Иконка
  • YouTube - серый круг
  • Серый Instagram Иконка
  • telegram-logo_landlord

У першій частині статті «Як здати квартиру посольству» я розповів про те, в яких частинах Києва посольства вважають за краще орендувати квартири для своїх співробітників, квартири з якою кількістю кімнат користуються попитом і який дизайн воліють такі орендарі. Тепер розглянемо питання, які знаходяться при владі самих власників.

Документи на квартиру в оренду посольству

Головною умовою, яке перевіряють юристи посольства в першу чергу - не закладена чи квартира і чи не перебуває під судовим розглядом. Приблизно 4 роки тому в квартиру співробітника одного з посольств європейської держави через покрівлю увірвалися кілька людей у чорних шкіряних куртках. У цей момент іноземець перебував в квартирі разом з родиною та дітьми. Увірвавшись недовго розбираючись в грубій формі заявили свої права на частину квартири. Виявилося, що незважаючи на гарантії в договорі оренди про те, що квартира не знаходиться під судовим розглядом, розгляд було і підсумок і для орендодавця і для орендаря зрозумілий. З тих пір «проблемні» квартири для оренди співробітникам посольства навіть не розглядаються.

Крім цього, оскільки юристи посольства в першу чергу перевіряють право власності по електронному реєстру, важливо, щоб квартира була внесена в « Державний реєстр речових прав на Нерухоме майно ».

Підписуйтесь на нові статті, щоб залишатися в курсі

Натискаючи кнопку "Підписатися на розсилку" ви погоджуєтеся на обробку Ваших персональних даних

Меблі та обладнання квартири

 

У 85% випадків посольства орендують квартири для співробітників без меблів. Однак, це означає, що обов'язково повинні бути вбудовані шафи (бажано гардеробна), кухня та ванні повинні бути обов'язково на 100% укомплектовані побутовою технікою. Часто орендодавці цікавляться, чи потрібна до пральної машини сушильна - обов'язково. Посольства в більшості випадків виходять з того, що зміст співробітників відбувається за рахунок коштів їх платників податків, тому все облаштування житла має бути з їхньої країни. Однак, бувають і винятки. Також, іноді вимагають поставити тимчасову меблі, якщо можливі затримки з доставкою меблів співробітника посольства.

Також, часто посольство вимагає завести кожен великий побутовий прилад (холодильник, пральну машину, плиту, духовку та ін.) Окремим автоматом на щиток і підписати кожний англійською мовою.

Також, часто посольство виставляє індивідуальні вимоги: установка другої металевих дверей, спеціальних замків, замків від дітей, спеціальних огороджень на сходовій клітці від дітей та ін.

Умови договорів оренди посольств

З ростом пропозиції на ринку змінюються і запити орендарів. І це стосується не тільки співробітників посольств, а й інших експатів. Головною складністю для багатьох орендодавців є той факт, що посольство фактично не обговорює умови договору оренди житла. Посольства працюють за принципом «бери або йди». Правки в тексті можливі мінімальні.

 

Договір оренди може бути розірваний в односторонньому порядку посольством, але в основному, тільки в разі форс-мажору або розриву дипломатичних відносин з нашою країною. Орендодавець ж зазвичай не має права переривати договір або має, але з високими штрафними санкціями.

 

Раніше гарантійний депозит становив хоча б один місяць, а тепер він став рідкістю. На щастя, це не змінює відносини іноземних орендарів і чужому майну і зазвичай проблем з відшкодуванням збитків не існує.

Також виставляючи ціну оренди квартири важливо враховувати, що іноземці оплачують тільки комунальні послуги згідно з показаннями лічильників (тобто воду, опалення та електрику). Експлуатаційні витрати, начебто обслуговування прибудинкової території або консьєржа краще відразу включити в суму оренди.

 

Також, починаючи з минулого року особливо гостро орендодавці почали відчувати конкуренцію. Якщо раніше посольство виставляло свої вимоги, підписувала договір і робило передоплату за оренду, за рахунок якої власник міг виконати вимоги, то тепер посольство може виставити вимоги, а підписати договір і оплатити оренду тільки при в'їзді. Таким чином позначається висока пропозиція. Сьогодні на один запит доводиться до 20 якісних альтернативних пропозиції, коли ще 5 років тому це співвідношення було 1: 5.

 

 

Чому ж при таких високих запитах орендарів, таких витратах, оренда квартири посольству є такою бажаною? Відповідь проста: регулярні платежі, прив'язані до твердої валюти, тривалі договору (від 2-х років), відповідальні орендарі, які своєчасно відшкодовують збитки, якщо взагалі завдають його.

Якщо ви хочете здати вашу квартиру посольству або співробітнику іноземної компанії, ви можете зв'язатися з нами, натиснувши кнопку нижче