AW-802336379
 

ТРИВАЛЕ ОРЕНДА ТА ПРОДАЖ КВАРТИР У КИЄВІ

ВСЕ ПРОПОЗИЦІЇ БЕЗ КОМІСІЇ

 • Facebook Социальной Иконка
 • YouTube - серый круг
 • Серый Instagram Иконка
 • telegram-logo_landlord

ЯК ОРЕНДУВАТИ КВАРТИРУ БЕЗ ПОСЕРЕДНИКІВ І БЕЗ НАСЛІДКІВ. Чек лист.

Як вдало зняти квартиру, щоб потім весь термін оренди не шкодувати про це? Дозвольте в цій статті звернути вашу увагу на п'ять основних моментів при оренді житла, без яких оренда квартири стане гірким досвідом.

Зазвичай з першого разу складно оцінити деякі маленькі проблеми, які в підсумку можуть вилитися у великі. Переглянувши тисячі квартир за 20 років роботи в нерухомості, я пропоную вам деякі поради, які повинні вам допомогти при виборі житла в оренду.

Дозвольте розповісти вам, на що потрібно особливо звернути увагу при оренді житла.

Вхід

Заходячи в будинок, де знаходиться потенційна квартира для оренди зверніть увагу на двір. Наскільки комфортно ви себе там відчуваєте? Чи знайдеться для вашої машини парковка? А чи не знаходиться загальний паркінг якраз під вашими вікнами?

Огляньте вхідні двері в будинок: є чи там домофон або кодовий замок, в якому стані самі двері. Адже вхідні двері в будинок - це перший форпост безпеки вашого житла.

Далі зверніть увагу на освітлення під'їзду, написи на стінах, які багато можуть сказати і про сусідів і про часті відвідувачів будинку.

Огляньте ліфт. Якщо у вас маленькі діти, то на час закривання ліфта і його стан потрібно звернути особливу увагу.

Також, при вході в під'їзд важливо принюхуватися. Запах на сходовій клітці багато про що може вам розповісти: чи є цвіль в будинку, курці, проблеми з проводкою.

Не забудьте звернути вашу увагу на вхідні двері в квартиру: якість, кількість замків, справність дзвінка, наявність домофона. Бажано відразу уточнити про можливість зміни замків після попередніх орендарів.

Підписуйтесь на нові статті, щоб залишатися в курсі

Натискаючи кнопку "Підписатися на розсилку" ви погоджуєтеся на обробку Ваших персональних даних

Сусіди.

«Хороший сусід ближче родича» - говорить відома приказка. Однак, нехороші сусіди можуть на довго зіпсувати життя. Ймовірно, при першому відвідуванні квартири для оренди зарано знайомитися з сусідами, але задати про них питання стоїть. Чи були якісь конфлікти у попередніх орендарів з сусідами, які відносини з сусідами у власника квартири, і взагалі, чи в курсі сусіди, що в квартирі будуть жити квартиранти. Можливо, що скандальні сусіди не захочуть терпіти тупіт дітей або гавкіт вашої собаки, бувають сусіди надмірно цікаві або просто бешкетники. Всього не перелічити, але подумати про це варто заздалегідь, а краще ще до підписання договору оренди обговорити з власником житла питання внесення в договір пункту про можливість розірвання договору оренди, якщо сусіди будуть вам надмірно докучати. До речі, такий трюк допомагає вивести орендодавця на чисту воду. Він же точно в курсі всіх сусідських війн ....

огляд квартири

При огляді квартири рекомендується звернути увагу на наступні моменти:

 • наявність хворих запахів (цвіль, грибок, гар і.т.д.)

 • роботу сантехніки, а також на наявність вологи на з'єднанні труб.

 • електроприлади, розетки, вимикачі та світильники. Вони повинні бути ретельно закріплені і не випадати зі стін і стелі, не мати слідів гару або плавлення.

 • кути кімнат. На них можливі сліди залиття, грибка та інших небажаних проблем.

 • Відкривання внутрішніх дверей. Двері повинні зариватися тихо, без скрипу і докладання зусиль.

 • Цілісність і чистота меблів.

 • Справність побутової техніки. Тут просто треба методично пройтися по квартирі і включити / вимкнути всю техніку, прислухатися до наявності зайвих шумів і ін.

Підписання договору оренди.

Точніше, обговорення договору оренди. Це найважливіший етап, який «познайомить» вас з майбутнім орендодавцем і допоможе захиститися від можливих проблем з орендою. Договір оренди повинен бути максимально докладним. Все, що ви не впишіть в договір, доведеться обговорювати після, але при цьому ви будете не в кращій переговорної позиції. Хороший ріелтор обов'язково запропонує вам свій договір оренди або внесе необхідні зміни в договір оренди господаря квартири. Якщо ж ви самі обговорюєте договір, то подумайте над тим, які проблеми можуть виникнути: терміни оплати оренди і комунальних та інших послуг, поломки і ремонт, відвідування самого господаря квартири, умови дострокового розірвання, умови повернення квартири і гарантійного платежу і багато інших важливих умов .

Одне з важливих умов, яке завжди важливо обговорити - неможливість використання квартири з огляду на її нежилого стану. Яке вам буде, якщо вас по-крупному заллють сусіди або того гірше, у сусідів трапиться пожежа? До речі, якщо ви не передбачте умови можливості розірвання договору через нестерпні умови проживання, то змушені будете оплачувати оренду в такій квартирі навіть, якщо ви її покинете.

В процесі обговорення договору оренди, само собою, ви повинні ознайомитися з оригіналами прав власності. Впишіть в найменуванні та реквізити сторін паспортні дані, ідентифікаційний код всіх власників квартири. Переконайтеся, що квартира не знаходиться в заставі, в іншому випадку господар повинен отримати дозвіл кредитора на оренду. Ви ж не хочете одного разу повернутися додому і виявити там інших господарів, які купили квартиру у банку?

Обов'язково впишіть в договір гарантію орендодавця про те, що на момент підписання договору квартира не здана в оренду, чи не знаходиться в заставі і треті особи не мають права претендувати на право власності на квартиру. Якщо квартира належить тільки одному з подружжя, то інший повинен дати письмову згоду на оренду. Я вважаю за краще вписувати його прямо в договір.

Підписання акту прийому-передачі квартири.

Це самий завершальний етап оренди нерухомості і його не можна упустити. Деякі плутають поняття дати підписання договору оренди та дати початку оренди. Датою початку оренди повинна бути дата підписання акту прийому-передачі квартири і про це необхідно написати в самому договорі оренди. Переконливо раджу в акті прописати наступні речі:

 • показань лічильників

 • Повний список всіх меблів і устаткування.

Прописавши показання лічильників на момент прийому квартири, ви уникнете непотрібних конфліктів з приводу оплати комунальних, а повний список всіх меблів, побутової техніки, світильників, посуду та іншого майна, бажано із зазначенням їх специфікацій і стану, також вбереже боку від можливих претензій.

У цій статті я постарався дати основні і найважливіші рекомендації до процесу оренди квартири, насправді, нюансів при оренді може виникнути набагато більше, і краще, якщо вас буде супроводжувати професійний ріелтор.

Гліб Денисенко

Підписуйтесь на нові статті, щоб залишатися в курсі

Натискаючи кнопку "Підписатися на розсилку" ви погоджуєтеся на обробку Ваших персональних даних