AW-802336379
 

ТРИВАЛЕ ОРЕНДА ТА ПРОДАЖ КВАРТИР У КИЄВІ

ВСЕ ПРОПОЗИЦІЇ БЕЗ КОМІСІЇ

  • Facebook Социальной Иконка
  • YouTube - серый круг
  • Серый Instagram Иконка
  • telegram-logo_landlord

7 грудня 2017 року депутати проголосували за поправку депутата М.Курячего від «Блоку Петра Порошенка» до Податкового кодексу (№6776-д) про створення Єдиної бази даних оцінки нерухомості. Мета поправки - боротьба з заниженням ринкової вартості нерухомості. Поправка не стосується власників земельних ділянок, в тому числі аграріїв.

Депутати передбачили створення Єдиної бази даних звітів про оцінку з модулем електронного визначення оціночної вартості, який буде перевіряти вартість об'єктів оподаткування, внесених оцінювачами.

База даних звітів про оцінку буде забезпечувати зберігання і захист всієї інформації по об'єктах нерухомості і надавати до неї доступ нотаріусам і контролюючим органам.

Крім зберігання звітів про оцінку база буде перевіряти звіти на предмет правильності їх складання, відповідності оціночної вартості ринковими цінами і в разі відповідності - реєструвати такий звіт з присвоєнням йому унікального номера з наступною ідентифікацією суб'єкта оціночної діяльності. У разі виявлення невідповідностей, база відмовляє в реєстрації.

Однак, оцінювач має право оскаржити відмову в реєстрації оцінки протягом 10 днів шляхом подачі заяви до Фонду державного майна, яке Фонд повинен розглянути в строк 5 днів.

Звіт про оцінку, не зареєстрований в єдиній базі даних звітів про оцінку, без присвоєного унікального номера, є недійсним.

При посвідченні угод нотаріуси зобов'язані перевіряти реєстрацію звітів про оцінку в базі даних.